SMME

ویروس کرونا و افزایش آلودگی در محیط زیست ساحلی

خطر افزایش ابتلا به کرونا در ایران به خاطر آلودگی هوا …

به گفته زالی، آلودگی هوا به سیستم تنفسی آسیب می‌رساند و فرد را در برابر ویروس کرونا ضعیف‌تر می‌کند.

تاثیر پاندمی کووید-۱۹ بر آلودگی دریاها – ایرنا

3/9/2021 · تهران – ایرنا – با شیوع ویروس کرونا، کاهش سفرها و تعطیلی مراکز گردشگری، انتظار می‌رفت محیط‌زیست دریایی فرصت بازسازی پیدا کند اما تولید زباله‌های مربوط به تجهیزات محافظت فردی مانند ماسک، دستکش و حجم زیاد شوینده‌ها، بلای دوباره‌ای به جان محیط‌زیست دریایی انداخته است.

هشدار نسبت به همزمانی کرونا و آلودگی هوا – ایسنا

هشدار نسبت به همزمانی کرونا و آلودگی هوا. یک فعال محیط زیست ضمن بیان اینکه افزایش ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی شش ماهه دوم امسال می‌تواند اثرات مضاعفی بر شیوع ویروس کرونا داشته باشد، تاکید کرد: اجرای قانون هوای پاک طی این مدت باید از مطالبات جدی سازمان حفاظت محیط زیست و …

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر محیط‌زیست و فعالیت‌های دریایی …

افزایش استفاده از ماسک‌های یک‌بارمصرف و دستکش برای پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا باعث افزایش آلودگی‌های پلاستیکی در دریا خواهد شد که این مسئله سلامت اقیانوس‌ها و زندگی دریایی را تهدید خواهد کرد.

محیط زیست در پساکرونا؛ بدهای نزدیک و خوبهای دور

محیط زیستی های افراطی بعضا گفته اند دنیاگیری کرونا ابزار طبیعت بوده برای بازسازی برخی ویرانی ها در زیستبوم …

۱.۵۶ میلیارد ماسک پلاستیکی در سال ۲۰۲۰ وارد اقیانوس‌ها شد

سازمان OceansAsia با انتشار گزارشی ابعاد گسترده آلودگی زیست محیطی ناشی از بحران کرونا را توضیح داد که تا چند نسل آینده کره زمین را تحت تأثیر قرار می‌دهد. OceansAsia می‌گوید بر اساس محاسبات، دستکم ۳ درصد از ۵۲ میلیارد ماسک تولید شده در …

رد زباله‌ های کرونا در اقیانوس‌ ها

از عواقب دیگر شیوع ویروس کرونا این بوده که برنامه‌های پایش محیط‌های دریایی در سطح ملی و جهانی تحت تأثیر شیوع کووید ۱۹ قرارگرفته و بسیاری از کشورها مجبور به توقف عملیات میدانی پایش دریایی خود شده‌اند.

برچسب‌ها:, , , , , ,