SMME

روشهای تکثیر و نگهداری از گل لاله

روش کاشت و نگهداری گل لاله در منزل | ستاره

شرایط اکولوژیکی مورد نیاز کاشت و نگهداری گل لاله به شرح زیر میباشد: خاک: خاک مناسب برای این گل باسیتی تا حد امکان سبک باشد، بنابراین اضافه کردن ماسه و شن به خاک گلدان توصیه میشود. بهترین خاک برای کشت این گل ترکیبی از کوکوپیت، پیت ماس و پرلیت یا اینکه مخلوطی از کود و خاک برگ و …

معرفی کامل گل لاله ، روش نگهداری و تکثیر گل لاله

دمای مناسب لاله : گل لاله نسبت به سرما مقاوم است. دمای مناسب برای ریشه‌دهی پیاز این گل، ۹ درجه و برای رشد گیاه ۱۸-۱۵ درجه سانتیگراد است. لازم به ذکر است، همانند گل نرگس، بالا بودن دمای محیط باعث عدم تشکیل گل می‌شود و بهترین کار این است که در یک مکان خنک نگهداری شوند.

راهنمای پرورش و نگهداری «گل لاله»

تکثیر: گل لاله از دو طریق کاشت بذر که تا به گل نشستن آن در حدود ۵ سال زمان لازم است و در آوردن پیاز بوته اصلی از خاک و جدا کردن پیازچه‌های نوچه اطراف پیاز مادری تکثیر و ازدیاد می‌شوند. برای ایجاد ارقام جدید و تازهٔ لاله از روش کاشت بذر استفاده می‌شود.

راهنمای نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی – لاله

بنده یک لاله گلدانی دارم که میخواهم بعد از چندین سال گل را از گلدان دراورم و پیاز و پیازچه هایش را جدا کنم و بشورم و در جای تاریک نگهداری کنم تا در پاییز اقدام به کشت جداگانه کنم.

تکثیر گل‌ های آپارتمانی ? | روشهای تولید مثل گیاهان …

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن گل و گیاه تازه و سرحال، تکثیر گل‌های آپارتمانی می‌باشد. تکثیر به معنای به وجود آوردن یک گیاه کامل از گیاه مادر می‌باشد. تکثیر گل‌های آپارتمانی می‌تواند بسیار ساده و یا بسیار سخت باشد. روش‌های تکثیر گل‌های آپارتمانی بسیار متنوع و زیاد می …

برچسب‌ها:, , , ,