SMME

دره‌ فضایی با توپ‌های سنگی!

دره ی فضایی، جاذبه ای شگفت انگیز در قزاقستان | لست سکند

ابعاد این توپ های سنگی متفاوت است اما قطر بیشتر آنها 3-4 متر می باشد. باور می رود که این سنگ ها در اثر تجمع مواد معدنی مختلف شکل گرفته باشند.

آشنایی با دره توپ‌ های سنگی در قزاقستان – کجارو

تور مجازی: تخت سنگ‌های مواراکی. در این دره‌ی شگفت‌انگیز تعداد بی‌شماری ساختار‌های سنگی گرد و بسیار شبیه به توپ دیده می‌شود که منطقه‌ی وسیعی از زمین‌های استپ را پوشانده‌اند. این سنگ‌های گرد، اندازه‌های متفاوتی دارند اما قطر اکثر این سنگ‌ها به ۳ الی ۴ متر می‌رسد.

فضانوردان باستانی: گوی‌های سنگی مرموز در کاستاریکا

سنگ‌هایی با هدف نامشخص. با این حال هیچ کس نمی‌داند هدف از ساختن این گوی‌های سنگی دقیقا چه چیزی بوده؛ ساخت این توپ‌های سنگی زمانی که کاشفان اسپانیایی پا به این سرزمین گذاشتند متوقف شد؛ درنتیجه تا دهه ۴۰ میلادی که این سنگ‌ها کشف شدند آنها کاملا به فراموشی سپرده شده بودند.

دره “ویژدرون” با دیواره‌های سنگی زیبا در ایلام + تصاویر

به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ دره “ویژدرون” یکی دره‌های بسیار زیبا و دیدنی است که در فاصله 20 کیلومتری شهر ایلام و در کنار سد زیبای چم گردلان قرار دارد. دیواره‌های سنگی این دره که ارتفاع آن …

تحلیل نقش عوامل طبیعی در توزیع فضایی محوطه‌های نوسنگی و مس …

با توجه به لزوم ایجاد بانک اطلاعات فضایی، ابتدا نقشة توپوگرافی بخش­های مختلف محدودة موردنظر (شهرستان اردل) با مقیاس 1:25000 و به صورت شیت­های 12×15 کیلومتر با مربع­های 1×1 کیلومتر که توسط سازمان نقشه­برداری کشور ترسیم شده به عنوان نقشة اصلی و پایه تهیه شد.

برچسب‌ها:, , , ,