SMME

تصویر نماد ایزدبانوی ماری در اساطیر باسک اسپانیا

شیلا نا گیگ – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

امّا دربارهٔ شیلا نا گیگها یک تئوری دیگر نیز، توسط جوآن مک ماهون و جک رابرتز ارائه شده که بر مبنای آن، این پیکره‌های حجاری شده، باقی‌مانده‌هایی از نوعی نماد باروری مربوط به دوران قبل از مسیحیت یا یک نوع نماد مذهبی که به یک ایزدبانوی مادر اشاره دارد، می‌باشند.

تالار گفتگوی بیداری اندیشه-نگاهی تحلیلی به اساطیر و نمادها …

بررسی اساطیر در یونان و روم به چند شاخه می توان تقسیم نمود: 1.المپ نشین ها. 2.تایتان ها. 3.ایزدان نخستین. 4.موجودات نخستین. 5.گروه های خدایان. 6.دیگر ایزدان. 7.نیمه خدایان ” قهرمانان میرا ” میرا = فانی نیستند و میمیرند. که مجموع آن …

NECROPOLIS | اساطیر ایرلندی

امّا دربارهٔ شیلا نا گیگها یک تئوری دیگر نیز، توسط جوآن مک ماهون و جک رابرتز ارائه شده که بر مبنای آن، این پیکره‌های حجاری شده، باقی مانده‌هایی از نوعی نماد باروری مربوط به دوران قبل از مسیحیت و یا یک نوع نماد مذهبی که به یک ایزدبانوی مادر اشاره دارد، می‌باشند.

سنگ قبرهای دارای علامت و نشانه – نقوش و سمبل ها در قبرستان …

گل نیلوفر در اساطیر ایران و هند تصویری از مادینه ی هستی، آفرینش و خلوص تجسم یافته است. نکته مشترک این نماد در ایران و هند به خاطر جنبه معمار گونه این نقش است.

موجودات افسانه ای بایگانی | صنایع چوب فن و هنر

آگاراس در گوریمورهایی مانند لیور اسپریتس (به عنوان آگارت)، Pseudomonarchia Daemonum ، کلید کوچکی از سلیمان و دیکشنری Infernal به عنوان دوک “تحت قدرت از شرق”، “پیرمرد، سوار بر یک تمساح و حمل یک هویک بر روی مشت خود، “که به زبان می آموزد، متوقف و بازیابی افراد فراری، باعث زمین لرزه، و اعطای …

اندیشه – برگه ۳ – فیروزه

در غالب تمدن‌ها، ابدیت به شکل دایره و چرخ و اروبوروس، ماری که دمش را گاز گرفته تصویر می‌شود. شکل مدور نمودار یکی از مهم‌ترین جهات زندگی یعنی وحدت و کلیت و شکفتگی و کمال است.

برچسب‌ها:, , , , ,