SMME

تصویر نقشه منطقه خاورنزدیک باستان

خاور نزدیک باستان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

خاور نزدیک باستان گهوارهٔ کهن‌ترین تمدن‌ها و دربرگیرندهٔ خاورمیانهٔ کنونی، میان‌رودان (عراق، جنوب باختری ایران، جنوب شرقی ترکیه، شمال شرقی سوریه و کویت کنونی)، مصر باستان، ایران باستان (شامل عیلام و تاریخ ایران …

مصر باستان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مصر باستان به تمدنی در شمال شرقی آفریقا در درهٔ رود نیل گفته می‌شود که در دورهٔ زمانی میان ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد تا زمان تسخیر مصر بدست اسکندر مقدونی وجود داشت. تمدن مصر باستان نمونه‌ای از شاهنشاهی‌های بناشده بر اصل …

چند نقشه تاریخى ایران و منطقه – چشم انداز Cheshmandaz.org

خانه › نقشه ها › چند نقشه تاریخى ایران و منطقه. چند نقشه تاریخى ایران و منطقه بدست Abbas Djavadi on 08.03.2015. آنچه که می آید چندین نقشه تاریخی جالب ایران و منطقه است که میتوانند به درک بهتر تحولات تاریخی کمک کنند.

7 کشف جدید از مصر باستان که دنیا را تکان داد+ تصویر

مصر باستان. مصر باستان را می توان مانند یک سیاهچاله ی بی سر و ته دانست. آنقدر عجایب آن زیاد است که هر کشف جدید از آن ما را به دریچه ای از کشفیات جدید می برد و می بینیم هیچ چیز نمی دانیم.

چند نقشه تاریخى ایران و منطقه | چشم انداز آذربایجان و ایران

آنچه که می آید چندین نقشه تاریخی جالب ایران و منطقه است که میتوانند به درک بهتر تحولات تاریخی کمک کنند. در اینجا فقط به ذکر منبع و یا تهیه کننده (کارتوگراف) و در صورت امکان به سال تهیه و محل نگهداری نقشه ها اکتفا خواهم کرد.

اردبیل از منظر باستان‌شناسی؛کشف قدیمی‌ترین دست ساخته بشر …

جریان رود پرآب قیزیل اوزن در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل موجب شده به اعتراف باستان‌شناسان استقرارهای …

هنر و معماری ایران باستانی (1)

به تعبیری این طاقها بهترین نمونه معماری بر بنیاد طاق قوسی در دنیای باستان است (تصویر 4). (تصویر 4) علاوه بر این معبد، بقایای سه قصر دیگر در پایتخت ایلامیان به دست آمده که متعلق به هزاره اول ق.م است.

برچسب‌ها:, , , , , ,