SMME

این دل رمیده را به بیابان که میبرد؟

معنی شعر پرتو امید (حافظ) – دانش‌چی

معنی: ای دل! (ای انسان) اگر سیلی بیاید و تمام هستی را با خود ببرد، تو وقتی در کشتی نوح هستی و او تو را هدایت می کند نباید غم بخوری. نکته: منظور از سیل، مشکلات طاقت فرسای زندگی است- منظور از نوح، خداست. که اگر ما در مسیر الهی باشیم (کشتی) خداوند حتما ما را از مشکلات نجات می دهد.

دلبری دارم که در دل بیقراری میکند (مسعود آذر)

شعرهای مسعود آذر اشعار عاشقانه آذر شعر های عاشقانه , شعر زیبا , بیوگرافی مسعود آذر , شاعران ایرانی , مسعود آذر , دلبری دارم که در دل بیقراری میکند , اشعار عاشقانه , شعر و ترانه ,

کشف یک قرآن خطی با 115 سوره در بیابان های قم | مرکز …

پس از فوت پیامبر، ابوبکر سوره صد و پانزدهم را پاره کرده و می‌گوید که قران فقط صد و چهارده سوره دارد، موضوعی که تا به امروز مورد پذیرش غالب مسلمانان بوده است اما مسئله ای که خارج از درک مغز کوچک ابوبکر بوده این است که رسول اکرم علم غیب داشتند و برای همین هم نسخه ی دیگر را در دل …

شعر نو رشته ای بر گردنم افکنده دوست

دوست دارم که ببوسم لب خندان تو را شب به شب؛ شانه کنم موی پریشان تو را گر ببندم به نگاهت همه ی . رشته های نامرئی . شاعر مهتاب محمدی راد. از چشم هایم خانه ها با چهره ای خموش زده اند بیرون..

اگر خدا ارحم الراحمین است پس چرا این همه مصیبت و بلا …

گویا همه علتهایی طبیعی دست به دست هم داده اند تا روح این جهان یعنی خدایی خدا را به تصویر بکشند. اولین درس مصیبت این است که به هیچ چیز دل نبند چون رفتنی است.

برچسب‌ها:, , , ,