SMME

اویغور دستاویز جدید امریکایی ها برای حفظ پرستیژ

«کوکاکولای سفید، یک نوشیدنی غیر امپریالیستی!»

کوکاکولا تا دهۀ ۱۹۴۰ چنان در زندگی روزمرۀ آمریکایی‌ها جا باز کرده بود که گویی به بخشی از فرهنگ آمریکایی تبدیل شده بود. اولین لیوانِ کوکاکولا در یک داروخانۀ محقر و به منزلۀ یک نوشیدنی دارویی در ۸ مه ۱۸۸۶ ساخته و سر کشیده شد.

چرا آمریکا به جنگ نرم روی آورده است؟ – ديگران

با از میان رفتن خطر کمونیسم که در تمام طول دوران جنگ سرد بهترین دستاویز سیاستمداران آمریکایی برای اتخاذ راهبردهای امنیتی و داغ‌نگهداشتن تنور رقابت‌های تسلیحاتی به حساب می‌آمد، دیگر آنها توجیه قابل پذیرشی برای استمرار مشی پیشین در یک محیط چندقطبی نداشتند.

رسوایی امریکایی‌ها در طراحی و اجرای آشوب‌های اخیر – مشرق نیوز

ناکامی امریکا در عرصه میدانی و حتی در شورای امنیت سازمان ملل که برخی آن را رسوایی جدید برای کاخ‌سفید در دوران ترامپ می‌دانند، سبب عبرت‌گیری امریکایی‌ها نشده و تیلرسون بعد از این شکست‌ها، روز جمعه ۱۵ دی ماه بر هدف امریکا بر ضرورت انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در ایران تأکید می …

دیاکو حسینی: روسیه هرگز متحد ایران نمی شود / بررسی دلایل …

با فروپاشی خطر کمونیسم، این دستاویز کارکرد خودش را از دست داده است. به همین دلیل است که امریکایی ها به دنبال جایگزین کردن خطر تروریسم به جای کمونیسم هستند و کاملا هم ناموفق بودند.

آمریکا 28 شرکت چینی را در ارتباط با نقض حقوق مسلمانان …

آمریکا 28 شرکت چینی را در ارتباط با نقض حقوق مسلمانان اویغور تحریم کرد. با اعمال تحریم ها، این شرکت ها نمی توانند با آمریکا داد و ستد داشته باشند.

جنگی که هرگز افغانستان را ترک نکرد

انجنیرها احتمال بارآمدن بسیاری از این نتایج منفی را از همان ابتدا مطرح ساخته بودند، اما همان‌گونه که استاد دانشگاه ایندیانا نیک کالاتر به‌خوبی بحث کرده است، «این پروژه در قدم اول در رابطه با حفظ پرستیژ و اعتبار بود و تنها در درجه‌ی دوم مربوط به مزایای اجتماعی افزایش بهره …

برچسب‌ها:, , , , ,