SMME

آیا قرآن ملیت را قبول ندارد ؟

علامه مصباح یزدی: اصولگرا یعنی کسانی که ولایت فقیه را قبول …

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه قرآن در آیات متعدد می‌فرماید؛ ایجاد اختلاف در دین همیشه عامدا و عالما بوده است، تصریح کرد: اختلاف در دین به نص قرآن همیشه از روی برتری‌طلبی، سلطه‌جویی و تجاوز به حقوق دیگران صورت گرفته است و باید دانست که همه اختلافات معذور نیست بلکه …

جایگاه قانون و قانون گرایی در قرآن

بر این اساس، مسلمان و مؤمن، به الزاماتی خود را پایبند می‏داند که ملحد آنها را قبول ندارد؛ به عنوان نمونه، الزامهای تعبّدی، آزمون وفاداری شخص یا اظهار عبودیت و بندگی فرد است و مؤمن متخلّق به این وسیله قرب بیشتری به خداوند پیدا می‏کند و ملحد از آن بی‏بهره است.

معرفی کتاب: اسلام و ملی گرایی – پایگاه جامع دینی و خبری …

زیرا این مسأله امری الهی است و هیچ راهی برای تغییر آن وجود ندارد، اسلام مخالف ملی­ گرایی نیست بلکه خود معرف به ملیت‌هاست و در چند جای قرآن نیز به وجود ملت­‌ها اشاراتی داشته است. اسلام تنها منکر این امر می­‌شود که رابط گرد آمدن و تجمع مردم، چیزی غیر از اسلام باشد.

ایا عبادات یک ندانم گرا مورد قبول است؟ | انجمن گفتگوی دینی

را انجام دهد ایا اگر واقعا خدایی وجود داشته باشد عبادات او قبول می شود ؟ … قران را با دیدگاهی محققانه مطالعه کنند و در آن به دنبال کشف حقیقت باشند،خالی الذهن … من این حرف را قبول ندارم که اگر …

محمد محقق با تذکره الکترونیک، ملیت افغان را پذیرفت

محمد محقق چند روز قبل، تذکره الکترونیک گرفت. گرفتن این تذکره به معنای آن است که وی پذیرفته است که “ملیت” اش افغان است. چند نکته در این مورد: – آنهایی که با کلمه افغان مخالف هستند، نیاز دارند توضیح بدهند که قرار است با کلمه “افغانستان” چه کار کنند.

پاسخ آنلاین به سوالات شرعی توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی

اما متاسفانه همسرم لج کرده و قصد جدایی را دارد با وجود اینکه بارها به ایشان گفته ام که قصد جبران را دارم اما قبول به ادامه زندگی را نداشته و الان در حدود7 ماه است که به منزل مادرش رفته و حاضر به ادامه زندگی نمی باشد.

بررسی اشتباهات و تناقضات موجود در قرآن – بخش نخست | فضول محله

و ازآنجایی که هیچ وقت و هیچ موقع نباید چیزی را بدون اندیشه پذیرفت، بنابراین، در این مقاله به شرح زیر، به بررسی آن پرداخته می شود: سوره بقره آیه ۲۵۳ : • تِلْکَ الرُّسُلُ فَضَّلْنَا بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ مِّنْهُم (بقره-۲۵۳) برخی از فرستادگان را …

چه کسی یهودی است؟ – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

یهودیان رفرم نوکیشان را قبول می‌کنند. بر اساس قانون سال ۱۸۹۳ این نوکیشان حتی نیازی به ختنه شدن نیز ندارند. مشکلات. مشکلات زیادی برای تعیین آنکه چه کسی یهودی است به وجود آمده‌است.

برچسب‌ها:, , , , , , ,