SMME

آثار خيام روي ديواري در آمريکا

خیام – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

درکتاب دیگری از خیام که اهمیت ویژه‌ای در تاریخ ریاضیات دارد رسالهٔ مشکلات الحساب (مسائلی در حساب) هرچند خود این رساله هرگز پیدا نشد ولی خیام خود به این کتاب اشاره کرده‌است و ادعا می‌کند قواعدی برای بسط دوجمله‌ای. ( a + b ) n {displaystyle (a+b)^ {n}} کشف کرده و اثبات ادعایش به روش جبری در …

گلفام خیام – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در میان آثار منتشر شدهٔ او، تا به امروز چهار آلبوم چاپ شده در ایران با نشر هرمس، آوای پارسیان، و در خارج از ایران با نیو فوکس در آمریکا، نشر دوبرمن ـ یاپان کانادا و همچنین نشر ای.سی. ام دارد.

آرامگاه خیام – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

طرحش برگرفته از زندگی، زمانه و اندیشه‌های عمر خیام است که بر هر سه «ریاضی‌دان»، «اخترشناس» و «شاعر» بودنِ خیام استوار است و سازه‌های پیرامون آرامگاه، به پیشهٔ پدری خیام (خیمه‌دوزی) رویکرد دارد؛ ۲۲ متر بلندا دارد؛ پیکربندی‌اش بتنی با هستهٔ فلزی است؛ در باغی در …

‘اسرار ازل، خیام و هنر امروز’؛ نگاهی به یک نمایشگاه گروهی …

اثر بهرام شیردل. خانم قباییان از میان آثاری که در مرحله دوم به نمایش درآمده است به یک ماکت معماری اثر بهرام …

رباعیات زیبای حکیم عمر خیام نیشابوری

اثار خیام نیشابوری. حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به “خیام” فیلسوف و ریاضیدان و منجم و شاعر ایرانی در سال ۴۳۹ هجری قمری در نیشابور زاده شد.وی اشعاری به زبان پارسی و تازی و کتابهایی نیز به هر دو زبان دارد.

نگاهی به معماری آرامگاه عمر خیام، به بهانه فوت معمار آن …

5/28/2014 · از آثار مشهور او می توان به آرامگاه خیام، فردوسی، کمال الملک، نادرشاه افشار، کلنل محمدتقی خان پسیان، و ده ها مقبره و آرامگاه دیگر و نیز طراحی بنای «موزه توس» و همچنین ساختمان بانک سپه در میدان توپخانه تهران اشاره کرد.

برچسب‌ها:, , , , ,